يكي از بازپرسان پرونده‌ تجاوز و قتل دختر 14 ساله‌ عراقي توسط پنج سرباز آمريكايي شهادت داد كه اين سربازان به نوبت قرباني را مورد تجاوز قرار داده و سپس يكي از سربازان پس از كشتن والدين و خواهر پنج ساله‌ قرباني، با شليك گلوله به سر قرباني او را كشته است.

به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري آسوشيتدپرس، بنيامين بيرس، بازپرس جنايي پرونده گفت: متجاوزان هنگامي كه براي شرب خمر و ورق بازي دور هم جمع شده بودند، تصميم به انجام اين حمله گرفته‌اند.

بيرس با استناد به اظهارات جيمز پي باركر، يكي از متهمان گفت كه اين سربازان پس از انجام قتل به سر پست‌هاي خود بازگشته‌اند.

اين اظهارات در دومين روز جلسه‌ رسيدگي به پرونده‌ تجاوز و قتل عبير قاسم حمزه، دختر 14 ساله‌ عراقي و قتل والدين و خواهر وي صورت گرفت.

اين دادگاه تعيين خواهد كرد كه آيا سربازان متهم بايد در دادگاه نظامي حاضر بشوند يا خير؟

اين پنج سرباز به نام‌هاي جيمز پي باركر، پل اي كورتز، جسي وي اسپيلمن، برايان ال هوارد به همراه استيون دي گرين (متهم اصلي پرونده) به تجاوز و قتل متهم هستند.

آنتوني يريبه، سرباز ششم به كوتاهي در گزارش نقشه‌ اين سربازان براي حمله به خانه‌ي قرباني متهم است.

استيون دي گرين كه در ماه ژوئن (خرداد) در كاروليناي شمالي دستگير شده در دادگاه فدرال به اتهامات خود مبني بر تجاوز و قتل اعتراف نكرد.

بيرس گفت، جيمز پي باركر در اظهارات خود در 30 ژوئن گفته است كه پيش از حمله اقدام به شرب خمر و ورق بازي كرده‌اند.

به گفته‌ بيرس، باركر اعتراف كرده پس از اين كه آن‌ها به نوبت قرباني را مورد تجاوز قرار داده‌اند دي گرين وي را با شليك يك گلوله به سرش كشته است و سپس چندين بار به جسد وي شليك كرده است.

باركر افزود، دي گرين سپس نفت چراغ روشنايي را روي جسد وي ريخته است.

اين در حاليست كه باركر در اظهارات خود نگفته كه چه كسي قرباني را آتش زده است.

بيرس هم‌چنين به نقل از اعترافات باركر عنوان داشته والدين و خواهر پنج ساله‌ دختر عراقي نيز از سوي دي‌گرين به قتل رسيده‌اند